MENU

The Rasmus

The Rasmus

Finská rocková kapela The Rasmus, která se pyšní multiplatinovými prodeji svých alb, prozradila, že se přihlásila do každoroční finské výběrové soutěže Eurovize UMK a zveřejňuje novou skladbu Jezebel.

Jezebel napsal a produkoval Desmond Child, který spolupracoval s kapelou THE RASMUS na jejich sedmém studiovém albu Black Roses. Child se podílel na vzniku velkých světových rockových hitů. Je spoluautorem a producentem kultovních písní skupin KISS, BON JOVI, AEROSMITH a stál mimo jiné za hitem „Poison“ a albem „Trash“ ALICE COOPERA,  abychom namátkou jmenovali alespoň některé spolupráce.

Zpěvák Lauri Ylönen k tomu říká: "Bylo úžasné znovu pracovat s Desmondem. On opravdu ví, jak dát dohromady hit. Jezebel je o dívce, která si bere, co chce, aniž by se ptala.

Desmond Child o spolupráci mluví takto: "Lauri mi zavolal a řekl: Potřebuju napsat tu největší a nejlepší písničku na světě. Jdeš do toho se mnou?  Já řekl: Jo, ale jsem na FolegandrosŘecku a on říká: hned tam budu.“

Jezebel je poctou silným ženám, které se berou takové jaké jsou ať už se to týká těla, duše, sexuality.

Další velkou novinkou je odchod zakládajícího člena a kytaristy Pauliho Rantasalmiho.

Pauli to komentuje: "Rozhodl jsem se odejít z kapely a hledat nová dobrodružství a výzvy v životě. Chci poděkovat všem, kteří mi tuto cestu umožnili, zejména vám všem úžasným fanouškům, za ty nejlepší chvíle a vzpomínky, Miluji vás. Jsem neskonale vděčný svým bratrům z kapely za všechno a z celého srdce jim přeji jen to nejlepší. Lauri, Aki & Eero: jste navždy v mém srdci.

Hudba nikdy nezemře! Tohle není konec, je jen čas obrátit list."

Zbývající členové kapely zdůrazňují, že se jedná o rozchod po dobrém. "Vždycky jsme byli jako rodina, spíš jako bratři než jako kapela. Jsme stále velmi dobří přátelé a přejeme Paulimu všechno nejlepší," říká zpěvák Lauri.

Uvolněný post nově obsadila finská kytaristka a zpěvačka Emili “Emppu” Suhonen.

K novému působení Emppu říká: "Na podzim jsem obdrźela velmi nečekaný telefonát a řekla jsem ano.

Když jsem měla jít poprvé s klukama do zkušebny byla jsem nervózní, ale rozhodnutá, že to vyzkouším. Měla jsem silný pocit, že to bude dobré. Ten pocit se ukázal jako správný a společné hraní bylo od prvního riffu naprosto přirozené. Jsem nová kytaristka The Rasmus a je to dost šílené, být na téhle jízdě!"

Emppu začala hrát na kytaru, když jí bylo pět let, a ve třinácti letech debutovala albem s kapelou Tiktak, která se stala jednou z největších finských rockových kapel na počátku 20. století. Od té doby hrála v několika kapelách včetně Dame, AlavalaMira Luoti a dalších projektech.

"V současné době se připravuji na koncerty s úžasnou kapelou The Rasmus, ve které teď působím. Být součástí této skupiny je splněný sen na mnoha úrovních." říká Emppu.

Vyzbrojeni novým arzenálem skladeb a obnovenou sestavou se THE RASMUS vydají na světové Tour na podzim 2022. Zde připomínáme velký koncert v Praze 15. října 2022 ve Fóru Karlín.

RockRadio - Rock je slušná muzika!

Naše další Rock stanice

LIVE
Alternative Rock
Th1rt3en Or Nothing
Backyard Babies
Th1rt3en Or Nothing - Backyard Babies
LIVE
Hard and Heavy
Parabola
Tool
Parabola - Tool
LIVE
CZ Rock
Výlet do bájí
ALEŠ BRICHTA
Výlet do bájí - ALEŠ BRICHTA
LIVE
Legends of Rock
Gimme All Your Lovin'
ZZ TOP
Gimme All Your Lovin' - ZZ TOP
LIVE
Rock Radio České Budějovice
I Don't Care
Apocalyptica
I Don't Care - Apocalyptica
Copyright © 2023 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.