MENU

Doga

Doga

Čeští rockoví matadoři Doga mají zlatou desku za prodej alba „Hard Werk“ (2017). Ocenění převzala kapela během natáčení nového klipu z rukou herce Pavla Kikinčuka. V třiatřicetileté historii kapely je to první zlato za řadovou desku.

Komerčně úspěšné album „Hard Werk“ vydala kapela před čtyřmi lety a současně jde prodejně o doposud nejúspěšnější nahrávku ikonické rockové čtveřice. Skladby jako „Beskydy“, „Dej mi duši svou“, „Poslové předků“ nebo „Fabrika rock’n’rollu“ se u fanoušků zařadily vedle tradičních hitů a jsou také nedílnou součástí koncertů Dogy.  Duet s Martou Jandovou „Noc vášnivá“ navíc doprovodil celovečerní film Muzzikanti.

Podle lídra Dogy Izziho, přišla zlatá deska s mírným zpožděním: „Album dosáhlo na ocenění zlatá deska možná už loni. Nemáme to přesně spočtené na dny. Přišel ale Covid a řešily se úplně jiné věci. To ale není podstatné. My chceme hlavně poděkovat našim fanouškům za neuvěřitelnou podporu, kterou nám dávají. Tohle ocenění patří i jim. Poslední dva pandemické roky ukázaly, jak silnou fanouškovskou základnu máme, a to bych možná označil za to skutečné zlato. Určitě to společně na nějakém koncertě ještě oslavíme.“ Zlatou desku předal osobně herec Pavel Kikinčuk, během natáčení nového klipu kapely. Šlo tak o překvapení, o kterém většina členů kapely neměla ponětí. Společně s muzikanty byli zlatou deskou oceněni producent Djordje Erič, který album s kapelou nahrával a míchal, a také fotograf a grafik David Havlena, který je zodpovědný za kompletní vizuál desky.

Zlatá je už i čerstvá studiová novinka kapely. Doga vydala na konci listopadu nové album „Respekt“. To se u fanoušků těší takovému zájmu, že za pouhé dva týdny dokázali vyprodat první náklad a prodeje se tak rychle blíží další zlaté metě. „Tohle nikdo z nás nečekal. Nevzpomínám si, že by se nám něco podobného za ty roky přihodilo. Fanoušci byli po nové desce evidentně hladoví. Je to neskutečný. Zvláště v době, kdy trh s hudbou válcují online streamovací služby. Moc děkujeme a fanouškům patří velký respekt, “ dodává s úsměvem frontman Izzi. Kapela aktuálně sleduje pandemickou situaci a pokud to situace dovolí, připraví i nové koncertní turné.

RockRadio - Rock je slušná muzika!

Naše další Rock stanice

LIVE
Alternative Rock
Race Against Myself
The Offspring
Race Against Myself - The Offspring
LIVE
Hard and Heavy
Never the Heroes
Judas Priest
Never the Heroes - Judas Priest
LIVE
CZ Rock
Bastila
Znouzecnost
Bastila - Znouzecnost
LIVE
Legends of Rock
Jealous Guy
ROXY MUSIC
Jealous Guy - ROXY MUSIC
LIVE
Rock Radio České Budějovice
I Don't Care
Apocalyptica
I Don't Care - Apocalyptica
Copyright © 2023 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.