Rock je slušná muzika
Vysílací studio: +420 725 844 424
Yngwie Malmsteen
Cracking the Whip
Ondra Hellebrant
Rockový odpoledne

WOHNOUT PRO ITIBO

Wohnouti natáčeli videoklip v Africe a pomáhaj dobrý věci


Část kapely Wohnout se vydala do Afriky objevovat krásy Keni, navštívit malou nemocnici Itibo a hlavně natočit videoklip. Ten má podpořit sbírku na koupi dýchacího přístroje do místní nemocnice Itibo, kterou zde vede český lékař Aleš Bárta.

Wohnouti brázdili prašné cesty Afriky a sbírali videomateriál k písni „Sladký dřevo“, která je z nově připraveného alba.

„My Wohnouti tolik rádi cestujeme, defakto už od samého našeho vzniku. Nyní ale přišlo něco, co spojilo naší životní vášeň s projektem, kterej jí povýšil na užitečnou věc. Napsali jsme písničku, načrtli scénář, sbalili kytary a batohy a odjeli natáčet do Afriky. Dobrodružství je skvělá věc. A když ještě pomáhá, není co řešit.“

Videoklip má podpořit sbírku na nákup dýchacího přístroje do nemocnice Itibo, pro podpůrnou a řízenou ventilaci pacientů a je určený pro využití jak pro dospělé, tak pro děti nebo novorozence v kritickém stavu a v pooperační péči. Kapela tuto nemocnici v rámci natáčení navštívila a týden tak byla v koloběhu veškerého dění.

„Nikdy jsem se nedostal tak blízko ke běhu věcí, které souvisejí s naší životní prioritou, což je zdraví. Viděl jsem operaci chlapa posekaného mačetou, řvoucí dítě se zaseknutou kuličkou v uchu, kluka co spadl do hluboký studně a polámal si žebra. Ale taky byl svědkem porodu, po kterém rodička sedla obkročmo na motorku a odjela s dítětem zamotaným v dece po hrbolaté cestě domů...“ komentuje kytarista Honza Homola.

Více informací o celém projektu se dozvíte na www.wohnoutiproitibo.cz

Po návratu Wohnouty čeká poslední část akustického tour, které doplní elektrická vystoupení na řadě festivalů. Čeká je také připrava nového řadového alba, které vyjde v létě.

UNPLUGGED TOUR

2.3. Litomyšl – Kotelna

3.3. Pec pod Sněžkou – Klondike

10.3. Klatovy – Stálá divadelní scéna Klatovy

16.3. Mělník – divadlo

17.3. Strakonice – Městské kulturní středisko

23.3. Litovel – velký sál Záložny

24.3. Čáslav – hotel Grand

14.4. Pelhřimov - KD Máj