Rock je slušná muzika
Vysílací studio: +420 725 844 424
Pearl Jam
Sirens
Ondra Hellebrant
Rockový odpoledne

TWENTY ONE PILOTS vydali album Trench

Skupina TWENTY ONE PILOTS vydala album Trench. Jde o pátou studiovou desku dvojice.


Tyler Joseph a Josh Dun patří mezi nejsledovanější interprety současnosti. Jejich album Blurryface z roku 2015 se stalo celosvětovou senzací, skupina za něj získala řadu ocenění včetně Grammy pro skladbu Stressed Out. Byl to právě singl Stressed Out, který sympatickou dvojici katapultoval mezi hudební celebrity. Video má dnes takřka miliardu a půl zhlédnutí na YouTube a necelou miliardu přehrání na nejpopulárnější streamingové platformě Spotify.

Twenty One Pilots se prosadili také u nás. Zatímco první koncert v únoru 2016 odehráli v klubovém prostoru pro tisíc lidí, jejich návrat do Prahy na podzim téhož roku už sledovalo přes deset tisíc diváků ve sportovní hale. Za album Blurryface získala dvojice platinový certifikát jak v Čechách, tak na Slovensku. Mimochodem, celosvětově se téhle desky prodalo v přepočtu přes šest a půl milionu kopií!

Novinku Trench skupina dosud propagovala čtyřmi písničkami. Pilotní singl Jumpsuit přepsal americkou historii, když mu na dobytí vrcholu alternativního žebříčku stačily pouhé dva týdny, což se v této dekádě nikomu nepodařilo. Jumpsuit je zároveň čtvrtým singlem Twenty One Pilots v řadě, který se na první místo hitparády dostal. Protipól rockově hutné nahrávce představuje popově znějící skladba My Blood, s níž skupina míří na komerční rádia. Například v Anglii už je na BBC Radio 1 v nejvyšší rotaci.

Připomeňme, že v rámci The Bandito Tour dvojice přijede do Prahy. Vystoupí zde 16.2.2019 v O2 Aréně.