Rock je slušná muzika
Vysílací studio: +420 725 844 424
Halestorm
Bad Romance
Ondra Hellebrant
Rockový odpoledne

Tichá Dohoda natočila novej klip

Born in Kladno od Tichý Dohody ve videu.


Tichá dohoda natočila video na píseň “Born in Kladno” - čtvrtý klip ke svému aktuálnímu albu Hlasitá revoluce (2017).

 Natáčelo se v exkluzivně industriálním prostředí poslední funkční kladenské továrny v Sochorové válcovně Dříň, která dnes spadá pod Třinecké železárny.

 Připomenutí slavné éry průmyslové výroby a slávu kladenského hokeje ilustrují dobové dokumentární záběry z filmových týdeníků z Národního filmového archivu a Krátkého filmu Praha a.s.

 Píseň vzpomíná na zlaté časy kladenských nonstop hospod, kam chodili hutníci a havíři ráno po noční na pivo a polévku nebo guláš. Hospody měly své oficiální i neoficiální názvy - Marťan, klub Jalta, Skleník, kino Květen (v písni pozměněné na Máj), Bundeswehr, Na Cikánce ad.

 “Když jsem byl dítě, tak jsem o těch hospodách jen slýchal při potlachu dospělých, ” vzpomíná autor hudby a textu Dan Šustr. “Osobně jsem byl jen v jediné z nich – Na Cikánce, kde strýc pracoval jako vechtr. Je to kousek od Švermova, odkud pocházím. Loni v létě, při jedné pijatice s kamarádem Pepou, který na Kladně v 80. letech pracoval jako havíř na dole Mayrau, začal vzpomínat na 80. Léta, kdy tam pracoval. Díky tomu se mi to vše vybavilo a inspirovalo mě k napsání této písně.”

 

Tichá dohoda vydala v loňském roce  po 19 letech nové původní album “Hlasitá revoluce”. Od března 2018 pokračuje v klubovém turné po celé republice. Objeví se i na některých festivalech.