Rock je slušná muzika
Vysílací studio: +420 725 844 424
Dopravní linka: 704 700 411
Rock Radio

Legendy rocku

Tichá Dohoda natočila novej klip

Born in Kladno od Tichý Dohody ve videu.


Tichá dohoda natočila video na píseň “Born in Kladno” - čtvrtý klip ke svému aktuálnímu albu Hlasitá revoluce (2017).

 Natáčelo se v exkluzivně industriálním prostředí poslední funkční kladenské továrny v Sochorové válcovně Dříň, která dnes spadá pod Třinecké železárny.

 Připomenutí slavné éry průmyslové výroby a slávu kladenského hokeje ilustrují dobové dokumentární záběry z filmových týdeníků z Národního filmového archivu a Krátkého filmu Praha a.s.

 Píseň vzpomíná na zlaté časy kladenských nonstop hospod, kam chodili hutníci a havíři ráno po noční na pivo a polévku nebo guláš. Hospody měly své oficiální i neoficiální názvy - Marťan, klub Jalta, Skleník, kino Květen (v písni pozměněné na Máj), Bundeswehr, Na Cikánce ad.

 “Když jsem byl dítě, tak jsem o těch hospodách jen slýchal při potlachu dospělých, ” vzpomíná autor hudby a textu Dan Šustr. “Osobně jsem byl jen v jediné z nich – Na Cikánce, kde strýc pracoval jako vechtr. Je to kousek od Švermova, odkud pocházím. Loni v létě, při jedné pijatice s kamarádem Pepou, který na Kladně v 80. letech pracoval jako havíř na dole Mayrau, začal vzpomínat na 80. Léta, kdy tam pracoval. Díky tomu se mi to vše vybavilo a inspirovalo mě k napsání této písně.”

 

Tichá dohoda vydala v loňském roce  po 19 letech nové původní album “Hlasitá revoluce”. Od března 2018 pokračuje v klubovém turné po celé republice. Objeví se i na některých festivalech.