Rock je slušná muzika
Vysílací studio: +420 725 844 424
Pretenders
I'll Stand By You
Kamil Dráb
Rockový dopoledne

MANIC STREET PREACHERS VYDALI 13TOU STUDIOVKU

Album Resistance is Futile je konečně venku


V rozhovorech před vydáním alba Postcards From A Young Man v roce 2010 Nicky WireManic Street Preachers uvedl, že tato nahrávka byla “posledním zásahem do masové komunikace.” Dvacet let po jejich debutu Motown Junk to vypadá, že kultovní kapela začíná novou éru své hudební kariéry.

Třinácté studiové album Resistance is Futile, které vyšlo 13. dubna, se natáčelo v jejich novém Door to the River studiu za vydatné pomoci dlouholetých spolupracovníků – producenta Davea Eringa a zvukového mistra Chrise Lord-Algea. Album se potýká se žhavými tématy jako jsou dravé technologické společnosti, dopad referenda v roce 2016 na osobní vztahy a negativa novodobých politických stran. Pilotním singlem je song "International Blue".

Nicky Wire k inspiraci k natočení nového alba dodává: “V takovém zlomeném a nefunkčním světě jsme zjistili, že je nemožné vyhnout se myšlence na umění jako na úkryt a skrytou zbraň. Paměť, ztráta a smysl jsou motivy, které se táhnou celou naší novou nahrávkou. Abych citoval Phila Ochse: V takových ošklivých časech jen čistá pravda je krásou.”