Rock je slušná muzika
Vysílací studio: +420 725 844 424
MACHINE GUN KELLY
Bloody Valentine
Dana Golasová
Rockovej víkend

KATAPULT SLAVÍ 40 LET OD DEBUTU

18. května vyjde Zlatá kolekce Katapult Essential


Pro Katapult, legendu domácí rockové scény je letošní rok ve znamení oslav 70tých narozenin frontmana Oldy Říhy a 40ti let od vydání debutového alba. Kapela vydává trojalbum, které se jmenuje Zlatá kolekce Katapult Essential. Vyjde přesně v den Říhova jubilea, 18. května a kromě 48 největších hitů nabídne také zajímavý bonus v podobě zhudebněného Sonetu 66 Williama Shakespeara.

"Sonet 66 v překladu Martina Hilského, je tak brutální výpovědí o situaci v dnešním světě  /tady a teď/, že jsem nechtěl posluchače doslova 'zabít', a dopsal jsem k němu vlastní text na refrén, aby byla nějaká naděje, že to tak prostě nebude! K mému úžasu mi to Martin Hilský schválil," říká k bonusové skladbě Říha, který celoživotně zhudebňuje poezii svých oblíbených básníků, zejména těch "prokletých".

Zlatá kolekce jako taková dále zaujme mimo jiné dělením dle nálady jednotlivých písní, které Říha rozřadil do kategorií Hard, Slowly a Fast. "Každé jedno z těch tří CD má chronologické pořadí a určitý kontext, chcete-li porovnání.

Skladby, jež vznikly mezi lety 1976 až 2018, umožňují ucelený pohled na celou kariéru Katapultu. Sám Říha ale bilancovat odmítá: "Slovo bilancovat neznám a není na to čas. Mám před sebou velké plány a velkou budoucnost. Stačí jen chtít. Nejradši bych si to všechno dal znovu pěkně od začátku. Se vším všudy, jak jsem to zažil! LONG LIVE ROCK!"