Rock je slušná muzika
Vysílací studio: +420 725 844 424
Reckless Love
Loaded
Alex Kronika
Rock na přání

HONZA KŘÍŽEK ŘÁDÍ NA TSUNAMI

HONZA KŘÍŽEK vydává sólový debut


Honza Křížek, frontman dnes již kultovních Walk Choc Ice, dlouholetý hlas Blue Effect, multiinstrumentalista, skladatel filmové a scénické hudby (mj. Zlatý muž z Ria nebo Cirk La Putyka), se letos vůbec poprvé ve své bohaté kariéře představuje se svou sólovou autorskou tvorbou.

Album pojmenované jednoduše Honza Křížek vyjde 10. listopadu a doprovází ho video ke skladbě Tsunami.

Tsunami je pro mě vlna lásky, která zaplaví suchý břeh. K napsání písně mě inspirovala má žena Petra, která mi byla v jedné z nejtěžších chvil v životě obrovskou oporou. Byl jsem jako ten suchý břeh, vyprahlý, smutný. Ona ale stála vedle mě jako ztělesnění lásky, poněkolikáté v životě mi poskytla energii a sílu. Myslím si, že je to dobrý důvod k tomu napsat o ní písničku, “ vysvětlil Křížek.

Křížek album kompletně nahrál a nazpíval ve studiu The Barn pod producentským dohledem Dana Frimla (Mean Messiah), který zároveň na nahrávku přispěl skladbou Planety. Ta je společně s coververzí pro nejednu generaci zásadního songu Slunečný hrob s hostujícím Michalem Pavlíčkem jedinou písní, pod níž není Honza podepsán coby autor.