Rock je slušná muzika
Vysílací studio: +420 725 844 424
ROLLING STONES
Don`t Stop
Dana Golasová
Rockovej víkend

HARLEJ VYDÁVÁ ZÁZNAM KONCERTU Z LUCERNY

Šmidli fidli dělali i symfonici.


Skupina Harlej vydává na kompletu 2CD / DVD Šmidli fidli záznam koncertu z pražské Lucerny, kterou se mu podařilo opět vyprodat. Tentokrát ho doprovodilo i Symfonické sdružení Oty Balage.

Na podzim loňského roku oslavil Harlej ve vyprodaném Velkém sále pražské Lucerny své 22. narozeniny. Koncert dlouhý bezmála dvě a čtvrt hodiny byl rozdělen do dvou částí. V první hrála skupina s doprovodem Symfonického sdružení pod vedením Oty Balage, který se zároveň postaral o symfonická aranžmá harlejáckých písní.

DVD a dvě live CD jsou průřezem celou tvorbou skupiny od prvního po poslední album, ze kterého nechyběly hity Strážní andělé ani titulní Hodný holky zlý kluky chtěj. Jedná se zároveň o první live audio záznam v kariéře kapely. „Bylo to pro nás nový a nezvyklý. Hrát s tolika lidmi na jednom jevišti byl zvláštní zážitek a atmosféra Lucerny je prostě jedinečná. A naši fandové jsou výborní, byl to krásnej večírek, ” vzpomíná na vystoupení kytarista Tonda Rauer.

Po hattricku sáhne Harlej  letos 13. října, kdy se do kultovního sálu vrátí. „Oba předchozí koncerty jsme točili na DVD a tudíž pro nás byly trochu víc stresující než normální vystoupení. Napotřetí si to chceme pořádně užít. Samozřejmě se budeme snažit přichystat nějaké překvapení a scénicky to ještě posunout dál, ale chceme se hlavně s našima fandama pořádně pobavit. V roce 2020 nás čekají oslavy 25 let Harleje, takže tohle bude pravděpodobně poslední takhle velkej koncert na dva roky, ” říká k chystané Lucerně kytarista Tonda Rauer a všechny do podzimní Lucerny zve.

 

Foto: Patrik Splork