Rock je slušná muzika
Vysílací studio: +420 725 844 424
Dopravní linka: 704 700 411
Kabát
Kdoví jestli
Ondřej Hellebrant
Rockový odpoledne

Dymytry

Chernobyl


Skupina Dymytry zveřejňuje druhý klip nazvaný Chernobyl z nového alba Revolter (vychází 7.října 2019). Chernobyl navazuj na první videoklip, zveřejněný před týdnem. Klip k písni Zůstaň stejná, se stále drží na předních příčkách žebříčků trendů na Youtube.

Tentokrát Dymytry zvolili opravdu silné téma, jadernou havárii elektrárny Chernobyl, lži a bezohlednost tehdejší sovětské vlády.

Hlavní role v klipu se ujala známá herečka Lilian Malkina. Absolventka Leningradského Divadelního Institutu A. N. Ostrovského se objevila v desítkách divadelních i filmových rolí, včetně těch holywoodských.

Kapelník Dymytry Jiří Dymo Urban k tomu říká: „Věděl jsem, že chci do písničky dostat někoho, kdo tomu dodá autenticitu a vzpomněl jsem si, že při mém angažmá v Národním divadle, do jedné choreografie zpívala Vysockého charizmatická herečka Lilian Malkina. Spojili jsme se s ní a ona ochotně souhlasila, že nám písničku nazpívá a dokonce nám zahraje i v klipu. Je to skvělá, svérázná herečka s velmi mladistvým smyslem pro humor. Natáčení byla velká legrace a taky velká podívaná. Lilian to vystřihla s noblesou a na první záběr. Režie, kamery a střihu se tentokrát ujal mladý a také velmi talentovaný Martin Vaněk. Své trojrole se zhostil na výbornou a určitě to není poslední spolupráce s Dymytry.“

Jiří Dymo Urban ještě k tématu Chernobyl dodává: „Oslovil nás v kapele asi nejvíc HBO seriál, který jsme si společně s kapelou pouštěli. Natáčeli jsme v odlehlé vesnici kousek od Frankfurtu v Německu. Vždycky večer po natáčení alba jsme sedli k vínu, kecali o životě a koukali na seriál o Chernobylu. A když jsme hledali silné téma pro tuhle moji věc zpěvák Proth řekl, že neví co k týhle temný věci dát za téma, a v tu chvíli mě bleskl hlavou Chernobyl. Prothovi se to moc líbilo a napsal tenhle výstižnej text.“

Premiéra klipu Chernobyl se uskutečnila 22.9. v 18:00 na Youtube kanálu kapely.

Píseň zazní i na blížícím se podzimním turné “ Revolter“ jehož vrcholem bude trojice halových megakoncertů Revolter Monstrum show v Ostravě, Brně a v Praze.

RockRadio - Rock je slušná muzika!