Rock je slušná muzika
Vysílací studio: +420 725 844 424
HARLEJ
Proč pocit mám
Jiří "Weigyzz" Weingartner
Rockový odpoledne

Doga

má zlatou desku


Čeští rockoví matadoři Doga mají zlatou desku za prodej alba „Hard Werk“ (2017). Ocenění převzala kapela během natáčení nového klipu z rukou herce Pavla Kikinčuka. V třiatřicetileté historii kapely je to první zlato za řadovou desku.

Komerčně úspěšné album „Hard Werk“ vydala kapela před čtyřmi lety a současně jde prodejně o doposud nejúspěšnější nahrávku ikonické rockové čtveřice. Skladby jako „Beskydy“, „Dej mi duši svou“, „Poslové předků“ nebo „Fabrika rock’n’rollu“ se u fanoušků zařadily vedle tradičních hitů a jsou také nedílnou součástí koncertů Dogy.  Duet s Martou Jandovou „Noc vášnivá“ navíc doprovodil celovečerní film Muzzikanti.

Podle lídra Dogy Izziho, přišla zlatá deska s mírným zpožděním: „Album dosáhlo na ocenění zlatá deska možná už loni. Nemáme to přesně spočtené na dny. Přišel ale Covid a řešily se úplně jiné věci. To ale není podstatné. My chceme hlavně poděkovat našim fanouškům za neuvěřitelnou podporu, kterou nám dávají. Tohle ocenění patří i jim. Poslední dva pandemické roky ukázaly, jak silnou fanouškovskou základnu máme, a to bych možná označil za to skutečné zlato. Určitě to společně na nějakém koncertě ještě oslavíme.“ Zlatou desku předal osobně herec Pavel Kikinčuk, během natáčení nového klipu kapely. Šlo tak o překvapení, o kterém většina členů kapely neměla ponětí. Společně s muzikanty byli zlatou deskou oceněni producent Djordje Erič, který album s kapelou nahrával a míchal, a také fotograf a grafik David Havlena, který je zodpovědný za kompletní vizuál desky.

Zlatá je už i čerstvá studiová novinka kapely. Doga vydala na konci listopadu nové album „Respekt“. To se u fanoušků těší takovému zájmu, že za pouhé dva týdny dokázali vyprodat první náklad a prodeje se tak rychle blíží další zlaté metě. „Tohle nikdo z nás nečekal. Nevzpomínám si, že by se nám něco podobného za ty roky přihodilo. Fanoušci byli po nové desce evidentně hladoví. Je to neskutečný. Zvláště v době, kdy trh s hudbou válcují online streamovací služby. Moc děkujeme a fanouškům patří velký respekt, “ dodává s úsměvem frontman Izzi. Kapela aktuálně sleduje pandemickou situaci a pokud to situace dovolí, připraví i nové koncertní turné.

RockRadio - Rock je slušná muzika!