Rock je slušná muzika
Vysílací studio: +420 725 844 424
Nirvana
Smells Like Teen Spirit
Marek "Marotha" Pavelka
Rockovej víkend

Divokej Bill slaví

V červnu oslavila kapela Divokej Bill dvacetiny


Oslava jubilea proběhne 24. ledna v pražský O2 Aréně.

 Sedm studiových alb, něco ke stu autorských písní, čtyři DVD s live koncerty, přes 260.000 prodaných nosičů (všechna vydaná alba byla oceněna zlatými a platinovými deskami) a skoro 1500 odehraných koncertů, což jsou zhruba čtyři roky nepřetržitě na pódiu. I tak se dá charakterizovat dosavadní kariéra skupiny Divokej Bill, která vznikla z party kamarádů v roce 1998 v Úvalech u Prahy. Dodnes zde mají svojí zkušebnu a pravidelně se sem vrací hrát na místní stadion pro svý „domácí“ publikum.

A jak charakterizuje těch uplynulých let frontman kapely Vašek Bláha? „Mám pocit, že to mělo a má smysl. Pocit, že člověk je sám sobě pánem, a dělá to, co si vybral a co má rád a taky určité naplnění, když se povede nahrát nová písnička nebo celé album. Odezva od fanoušků, když ‚hučej‘ pod pódiem, a dají vědět, že je to baví, nebo že jim nějaká naše pecka pomohla, když jim bylo těžko. Divokýmu Billovi jsme dali všichni strašně energie a času. Můj život byl z hodně velké části o tom přijít ze školy, hodit tašku do kouta a hurá do zkušebny. Den co den. Mezi našimi patnácti až dvaceti pěti lety jsme ve zkušebně v podstatě žili. Pořád mám pocit, že z tohoto období vlastně dodnes těžíme nejvíc. Je super, že po těch dvaceti letech nám zůstalo to prvotní nadšení hrát živě pro publikum. Pořád mě to fascinuje, přijde mi to nejvíc a jsem rád, že se tak stále děje a že je to naše živobytí.“

 Divokýho Billa je možný přes léto vidět na festivalových pódiích, ale hodně času teď kapela věnuje přípravě jejich narozeninového koncertu v pražský O2 areně. „Nechceme ještě prozrazovat koncepci a dramaturgii koncertu, ale určitě se třeba vrátíme k několika skladbám, které jsme opravdu hodně, hodně dlouho nehráli. Říkáme jim pracovně „starý pekla“ a patří sem například písně Král, Kladivo, Medvědář nebo Bill. Občas si některou z nich zkusíme zahrát na fesťáku. Jednak vidíme, jak na ně lidi reagují a taky, abychom je po letech pěkně oprášili, “ prozrazuje houslista a zpěvák Adam Karlík.

Konkrétní termíny festivalovýho hraní a podrobnosti k lednovýmu koncertu v O2 areně naleznete na:

www.divokejbill.cz

https://www.facebook.com/divokejbill

Vstupenky na koncert v O2 areně jsou v prodeji v síti Ticketportal.

RockRadio - Rock je slušná muzika!