Rock je slušná muzika
Vysílací studio: +420 725 844 424
Škwor
Tak to jsme my
Dana Golasová
Rockovej víkend

DAVID BOWIE - Vzpomínka na Glastonbury 2000

Legendární vystoupení DAVIDA BOWIEHO na Glastonbury poprvé na nosičích


Záznam koncertu DAVIDA BOWIEHO na festivalu Glastonbury v roce 2000 vyjde 30. listopadu poprvé na CD a DVD. Obsahuje spoustu jeho hitů a také exkluzivní záběry z koncertu i jeho zákulisí.

Vydání zahrnuje také Bowieho poznámky, které původně napsal pro časopis Time Out. Osobitým stylem v nich popisuje přípravu na show: „Od roku 1990 jsem prošel zbytkem tisíciletí, aniž bych odehrál jediný hitový koncert. Jo, jo, já vím, že jsem zahrál na posledních vystoupeních čtyři nebo pět trháků, ale držel jsem se celkem dobře. Rozhodl jsem se, že radši známé skladby nechám pro Glastonbury. S pár vrtochy samozřejmě“.

Obal DAVID BOWIE ‘GLASTONBURY 2000’ pochází z dílny Jonathana Barnbrooka, který se zpěvákem pracoval na grafice k deskám Heathen, The Next DayBlackstar. Proslulá novinářka, spisovatelka a Bowieho fanynka Caitlin Moran, která pro The Times napsala recenzi původního koncertu, vytvořila pro desku vlastní příspěvek.

Spoluorganizátorka festivalu Glastonbury Emily Eavis vydání setu komentovala: „Často se mě ptají na nejlepší vystoupení, které jsem kdy na Glastonbury viděla. Koncert Davida Bowieho z roku 2000 je právě tím, co mě vždy napadne jako první. Bylo to kouzelné, obrovské množství lidí ho pozorovalo se zatajeným dechem. Bowie tenkrát vyprávěl krásné historky o tom, jak na festivalu hrál poprvé v roce 1971, přespával na farmě a vystupoval za východu slunce. A zahrál úžasnou, emocionální show“.

David Bowie je považován za jednoho z nejvlivnějších hudebníků dvacátého století. Vydal přes dvacet studiových desek, z nichž jedenáct vyšplhalo na první příčky britských hitparád. Jeho poslední deska Blackstar vyšla 8. ledna 2016, dva dny na to David Bowie zemřel na rakovinu.